Головування Канади у G7: Україна отримає серйозні зовнішньополітичні можливості

Канада займає одну з найбільш жорстких позицій щодо Росії, тому українцям варто використовувати вигідну ситуацію з максимальною ефективністю.

Фото: Военное обозрение."Уряд Джастіна Трюдо зробив дуже велику роботу і на практиці довів, що виступає повноцінним союзником України. Принаймні, канадці завжди реалізовували те, що декламували", - пише у своєму блозі Тарас Березовець, передають Патріоти України.

"Канада займає одну з найбільш жорстких позицій щодо Російської Федерації. Уряд цієї країни був у числі перших, хто вимагав виключення Росії зі складу Великої вісімки. Канада задекларувала для Росії навіть більш жорсткі санкції, ніж США та країни ЄС. Це доводить, що позиція Канади по відношенню до України завжди була найкращою з усіх можливих.

Головування Канади у G7 дає великі можливості для реалізації завдань української зовнішньої політики у 2018 році. В першу чергу, уряд України має наполягати на створенні окремого майданчика по Криму, аналогічного Нормандському. На початку 2015 року з такою ініціативою виступив президент Петро Порошенко. Це мав би бути майданчик під умовною назвою формат «Женева+», куди б увійшли уряди США, Канади, можливо, Великобританії та Туреччини. Зрозуміло, що має бути також офіційна пропозиція для Росії. І зрозуміло, що Росія відмовиться брати у цьому участь, що теж буде достатньо показово.

Окрім того, у грудні 2017 року Дональд Трамп підписав рішення про оборонний бюджет для України на $350 млн. І Канада може стати тут для нас посередником. Відтак зараз завдання України – домогтися наповнення військового трастового фонду, який був створений в 2015 році. Це фонд, куди західні уряди надсилають гроші. І хоч Україна не має прямого доступу до цих коштів, вона може ставити завдання закупити ті чи інші зразки зброї. І через Канаду, як посередника, ми можемо в тому числі придбати американську летальну зброю.

Ну і ще одне завдання для України – на максимум скористатись можливостями розпочати переговори з безвізового режиму з Канадою та нарешті домогтись повноцінної роботи зони вільної торгівлі з цією країною".

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Христа спочатку розіп'яли, а потім стали іконки ліпити. А в Україні рівно навпаки: спочатку зроблять ікону, а потім із задоволенням розіпнуть, - журналіст Асєєв

п’ятниця, 26 квітень 2024, 14:04

"Те саме з "бути героєм" у нашій країні. Христа спочатку розіп'яли, а потім стали іконки ліпити. А в Україні рівно навпаки: спочатку зроблять ікону, а потім із задоволенням розіпнуть. Тож якщо вже вирішите долучитися до ЗСУ, шукайте мотивацію не в сусп...

"Дискусія була дещо гарячою": Міністерку закордонних справ Німеччини помітили під час секретної зустрічі з генсеком НАТО, - ЗМІ

п’ятниця, 26 квітень 2024, 13:44

У четвер, 25 квітня, главу МЗС Німеччини Анналену Бербок помітили під час секретної зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, вони просиділи у ресторані готелю Telegraphenamt у Берліні майже три години. Про це повідомляє Bild, передають Патріоти Ук...