"Мовний закон - помилка, за яку Україна зараз розплачується" - посол ФРН

Дипломат зазначив, що не підтримує позицію Угорщини, однак вважає, що перед прийняттям даного рішення України варто було провести обговорення даної норми з сусідами.

Фото: РБК-Україна.Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель вважає, що зміна Верховною Радою статті про мову викладання в законі "Про освіту" в останній момент була помилкою і Україна зараз розплачується за неї. "Я думаю, що зміна в останній момент ст. 7 закону "Про освіту" (про мову викладання. - Ред.) Було помилкою і, я думаю, що Україна зараз платить ціну за цю помилку", - сказав він в ході "круглого столу" на тему: "Відносини з сусідами ЄС: у пошуках політики сусідства для України" в Києві в четвер, передають Патріоти України з посиланням на Інтефракс-Україна.

Посол зазначив, що не підтримує позицію Угорщини, однак вважає, що перед прийняттям даного рішення України варто було провести обговорення даної норми з сусідами.
"Коли я говорю, що це була помилка, то будь ласка, не зрозумійте мене неправильно, я не кажу, що реакція, зокрема, Угорщини була або є адекватною", - підкреслив при цьому Е.Райхель.
Німецький дипломат додав, що через закон, зокрема, румунські та угорські меншини втратять нинішній статус-кво і їхні діти будуть "в значній мірі навчаться українською мовою, на якому багато хто з них не говорять".
"Якби я був батьком дитини з угорської меншини, то я був би стурбований", - сказав він.
У той же час посол зазначив, що громадяни України повинні володіти українською мовою, але, на його думку, це означає збільшення вивчення української мови, але не обов'язково означає "вивчення математики або фізики на українській".
Е.Райхель заявив, то шкодує про те, що хороший в цілому реформаторський закон став предметом міжнародних відносин України.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Ого-го, как долбят": У мережі повідомляють про серйозні бої поблизу Донецька та Макіївки (фото)

вівторок, 12 грудень 2017, 22:57

Користувачі повідомляють, що чутні звуки важкого озброєння і навіть є "прильоти". Сьогодні з настанням темряви на Донецькому напрямку розгорілися жаркі бої. Жителі окупованих Донецька, Макіївки і прифронтовій Авдіївки повідомляють про гучні звуки бойов...

Потенційна заміна російському автомату Калашникова: Американці пропонують ЗСУ свою гвинтівку (відео)

вівторок, 12 грудень 2017, 22:44

Український держконцерн і одна з американських компаній зробили зброю, яка в майбутньому може витіснити автомат Калашникова. Американська гвинтівка замість радянського автомата. Український держконцерн і одна з американських компаній зробили зброю, яка...