У Нищука другий рік тягнуть "кота за хвіст": На Одещині ніяк не можуть поховати мумію Котовського (відео)

Міністерство культури схоже не особливо переймається питаннями декомунізації. Дивно, що "голос Майдану" ніяк не виявив себе в цьому досить гучному та знаковому випадку.

Фото: Блог Дениса Казанского.Ні демонтувати, ні відремонтувати. У Подільському Одеської області не знають, що робити з мавзолеєм Григорія Котовського. Історичний пам'ятник розвалюється буквально на очах. Але чи варто його відновлювати - місцева влада не знають, адже культових мумій ленінських та сталінських командармів на терені України більше не було і не буде, передають Патріоти України з посиланням на "Подробности".

После смерти - тело Котовского забальзамировали и поместили в мавзолей - в центре современного Подольска.

До наших дней сохранился лишь склеп с гробом. Внутри - останки полководца. Сейчас они завернуты в ткань. А еще недавно - выглядели вот так. Вызывая неоднозначную реакцию.

"На території колишнього СССР всього 3 таких споруди-мавзолеї. Це мавзолей Пирогову у Вінниці, мавзолей Леніну и наш мавзолей Котовського", - говорит Елена Кобылюк, директор Подольского краеведческого музея.

Внутри склепа - сырость: грунтовые воды разрушают стены и фундамент. Дверь - висит на "честном слове". Снаружи: разваливается надмогильная плита, трещины пошли по обелиску. В 2015 году - местные власти выделили деньги на капитальный ремонт сооружения. Но одновременно с этим - вступил в силу Закон о декоммунизации.

"Постало питання: що робити? Чи ремонтувати, чи не ремонтувати?", - разводит руками Анатолий Корчовой, заместитель городского головы Подольска.

С одной стороны - Григорий Котовский - как революционер - попадает под действие закона о декоммунизации. С другой - в Законе не сказано ни слова о таких объектах, как склеп-могила. В Подольске разгорелась дискуссия. То ли оставить мемориал как есть, то ли предать останки земле.

"Можливо, я висловлю свою суб'єктивну думку: дійсно, що за всіма звичаями нашими, за всіма православними нашими канонами, тіло чи останки повинні бути захоронені", - убеждена Мария Мазур, советник городского головы Подольска.

За разъяснениями местные чиновники обратились в Министерство культуры. Дело в том, что склеп Котовского входит в Госреестр недвижимых памятников истории, а значит - неприкосновенен. Поэтому возник вопрос: будет ли этот объект исключен из реестра - в связи с декоммунизацией?

"Якщо буде відповідь, що вона не знімається з реєстру - ми приймаємо заходи і ремонтуємо. Якщо буде відповідь, що він знімається с реєстру - ми зможемо його демонтувати, перепоховати останки Григорія Котовського на одному із наших міських кладовищ", - перестраховывается Анатолий Корчовой, заместитель городского головы Подольска.

Переписку с Минкультом местные власти ведут уже два года, но конкретного ответа так и не получили. Министерство - то обещает изучить вопрос на экспертной комиссии, то пускает чиновников собирать документы по второму кругу. Что будет с останками Григория Котовского - непонятно.


Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 3 травня

п’ятниця, 3 травень 2024, 7:05

3 травня за новим церковним календарем згадують мучеників Тимофія і Мавру, а також відзначають день пам'яті ікони Божої Матері Успіння Києво-Печерська. Цього ж року на 3 травня випала Велика п'ятниця Страсного тижня. Про традиції та прикмети 3 травня, ...