У Польщі повідомили три сценарії розміщення на Донбасі місії ООН

Ващиковський зауважив, що потрібно шукати компроміс, який дасть гарантію припинення бойових дій і безпеки для місцевого населення та не призведе до довготривалих політично-правових змін.

Фото: Прямий.Є три варіанти розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі. При цьому Росія наполягає, щоб у місії не було країн НАТО і "керівництво" ОРДЛО стало суб’єктом діалогу, на що не може погодитися багато країн, зокрема і Польща. Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю РАР, передають Патріоти України.

“Перший варіант передбачає започаткування миротворчої операції, яка відрізала б Донбас від України. На цю концепцію, скоріше за все, не погодиться Київ, оскільки це призведе до довготривалого від'єднання східних регіонів від України”, - повідомив Ващиковський.

Другий сценарій, за його словами, полягає у започаткуванні роботи миротворчої місії на російсько-українському кордоні. “Але на цей варіант, ймовірно, не погодиться Москва, оскільки це означало б позбавлення сепаратистів російської допомоги і підтримки”, - наголосив Ващиковський.

Як зазначив міністр, у третьому сценарії Росія наполягає, аби місія ООН була об'єднана з місією ОБСЄ і своїм моніторингом покривала весь Донбас.

"Здається, що цей сценарій буде складно реалізувати з огляду на масштаби - це вимагало б багатотисячної операції. Додатково росіяни ставлять вимогу, щоб до складу місії не входили солдати країн НАТО, а лише нейтральних країн", - повідомив глава польської дипломатії.

За його словами, небагато країн наважилося б на участь у такій операції.

"А найбільшою проблемою є те, що така операція загрожує набуттям сепаратистами на Донбасі легітимності, оскільки мусила б бути підписана якась угода з сепаратистами. Це могло б підняти їх політичний статус, що є проблемою як для України, так і для інших країн, зокрема Польщі, які не визнають сепаратистів",- підкреслив Ващиковський.

Він зауважив, що потрібно й надалі шукати компроміс, який з одного боку давав би гарантію припинення бойових дій і безпеки для місцевого населення, а з іншого - не призвів би до довготривалих політично-правових змін.

Ващиковський зазначив, що Польща як непостійний член Ради безпеки ООН у 2018-2019 роках веде консультації з Україною, США, Великою Британією та іншими країнами щодо можливого запровадження місії ООН на Донбасі.

Одночасно він підкреслив, що Варшава усвідомлює обмеженість поля для маневру: Росія як постійний член Радбезу ООН заблокує будь-яке рішення, яке не відповідатиме її інтересам.

“З іншого боку, ми знаємо випадки ефективного тиску на одного з членів Ради. Тому ми не плануємо відмовлятися від того, щоб такий тиск здійснювався”, - констатував Ващиковський.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Еволюція мангала врятує не на довго: Російські "танки-черепахи" виявилися ефективними, але їм залишилося панувати лічені тижні, - Forbes

неділя, 28 квітень 2024, 9:55

На початку квітня українські оператори безпілотників були вражені, помітивши на полі бою біля Красногорівки — на захід від Донецька — російський танк Т-72 із металевим дахом на корпусі та башті. Неймовірно, але цей мутант виявився вдалою знахідкою для ...

ISW дав прогноз, коли Сили оборони України зможуть піти у рішучий контрнаступ

неділя, 28 квітень 2024, 9:23

Збройні сили України за допомогою сучасного військового озброєння, наданого союзниками, зможуть не допустити суттєвого просування російських військ. Україна, найімовірніше, стабілізує лінію фронту в найближчі місяці та зможе розпочати обмежені контрнас...