Українська мова в топі Вікіпедії - за кількістю матеріалів наздоганяє китайську

Наразі українська мова є однією з провідних у міжнародній Вільній енциклопедії й займає 16 місце за кількістю статей серед 268 мовних розділів цього популярного онлайн-довідника.

Фото: techtoday.in.ua.За 14 років свого існування українська Вікіпедія поповнилася понад 760 тис. авторських статей і матеріалів, що дорівнює 365 томам Великої радянської енциклопедії. Про це у зв’язку з проведенням "Вікімарафону 2018" до Дня народження української Вікіпедії, повідомляє офіційний блог проекту, передають Патріоти України.

Наразі українська мова є однією з провідних у міжнародній Вільній енциклопедії й займає 16 місце за кількістю статей серед 268 мовних розділів цього популярного онлайн-довідника. Попереду нас наразі – Китай (985 тис. статей), що займає 15 місце. Наступною ж за українською йде перська мова, що є офіційною в Ірані, нею створено 587 тис. статей (17 місце).

Вартим уваги є й той факт, що українська мова у Вікіпедії також суттєво випереджає арабську. Можливо, це пов’язано з цензурою у багатьох мусульманських країнах.

При цьому, як зазначають деякі спеціалісти, насправді Україна станом на початок 2018 року посідає у Вікіпедії не 16-те, а 12 місце, оскільки матеріали шведською, себуанською, варайською та в'єтнамською мовами містять ознаки ботозаливки і, як наслідок, вирізняються мінімальною "глибиною". Керівники "Вікі" й відомі вікіентузіасти закликають українців створювати статті на добре відомі їм теми й редагувати вже існуючі матеріли.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Тема на майбутнє: Волкер розповів, коли Росія компенсує Україні збитки за війну

понеділок, 29 січень 2018, 0:22

Спецпредставник США зауважив, що про відшкодування Росією збитків, які вона завдала Україні анексією Криму й окупацією Донбасу, доцільно буде говорити після відновлення миру на українських територіях. Про відшкодування Росією збитків, які вона завдала ...

Втратили все і пішли на фронт: Вражаюча історія подружжя з Донецька, яке захищає Україну від терористів (відео)

понеділок, 29 січень 2018, 0:05

Подружжя з Донецька, яке через окупацію втратило квартиру, бізнес та непогані статки, вже майже чотири роки живе на фронті. Подружжя з Донецька, яке мало квартиру, бізнес та непогані статки, вже майже чотири роки живе на війні. Будинок розбитий снаряда...