"Українці, нарешті, отримають шанс скинути свої одіозні еліти", - західний експерт оцінила ймовірність нового Майдану

Якщо реформи в Україні не будуть впроваджені, то може відбудетися ще один вуличний протест напередодні виборів 2019 року, який отримає масову міжнародну підтримку.

Фото: Кореспондент.Старший науковий співробітник Центру Євразії при Атлантичній раді Діана Френсіс вважає, що, якщо українці будуть змушені вийти на вулиці знову, цього разу все буде по-іншому. Про це вона пише у своєму матеріалі, повідомляють Патріоти України.

"На жаль, 2018 рік починається з того, що приймає форми 2013-го. Президент Петро Порошенко зміцнює свою владу, гальмуючи реформи, виконання яких він пообіцяв західним спонсорам, а також переслідує своїх опонентів", - зазначила Френсіс.

За її словами, зараз, як і в епоху екс-президента Віктора Януковича, в Україні відсутнє верховенство закону, немає парламентської підзвітності, немає ефективного переслідування корумпованих чиновників або навіть Януковича, який вкрав мільярди.

Умови схожі на ті, що призвели до вуличних революцій в 2004 і 2014 роках; чиновники ж кажуть, що повторення подібних подій неприпустиме, так як це призведе до нестабільності і відновлення російської агресії, уточнює Френсіс.

Вона додала, що на сьогоднішній день привид російського вторгнення в Україну фактично зник, як і ймовірність того, що "зелені чоловічки" почнуть підбурювати до повстань. Причина полягає в тому, що військовий призов і західне фінансування створили одну з найбільших військових сил в Європі, з 204 тис. солдатів (трохи менше, ніж у Франції), 46 тис. технічної допомоги, не рахуючи парамілітарних сил, 53 тис. прикордонників і 60 тис. Нацгвардії.

"Час Порошенка закінчується. Антикорупційний суд має запрацювати до весняних виборів 2019 року. Інші реформи повинні бути завершені на початку цього року. Якщо ці перетворення не будуть впроваджені, то, швидше за все, відбудеться ще один вуличний протест напередодні виборів, який отримає масову міжнародну підтримку. І, маючи військовий оплот проти Росії, українці, нарешті, отримають шанс скинути свої одіозні еліти", - вважає експерт. Френсіс нагадала, що через чотири роки, незважаючи на сотні смертей, починаючи з Євромайдану, закони "Про вибори", суди як і раніше залишаються сфальсифікованими.

"Трагічно, що, незважаючи на мільярди від Заходу для боротьби з Росією і корупцією, єдиною "опозиційною партією", яка не була розмазана криміналізованою олігархією України, повинні будуть стати її відповідальні громадяни, які збираються на вулицях. І якщо це має статися, немає ніяких сумнівів в тому, що на цей раз все буде дуже і дуже відрізнятися", - підсумувала вона.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Підтримуєш - тисни "лайк": У Київраді пропонують назвати вулицю на честь героя Ічкерії у визвольній війні з російським імперіалізмом

субота, 20 січень 2018, 0:08

​Один з депутатів Київради запропонував перейменувати вулицю Іскрівська в Солом'янському районі на честь першого президента Чеченської Республіки Ічкерія. Один з депутатів Київради запропонував перейменувати вулицю Іскрівська в Солом'янському районі на...

Мафія по-іллєнківськи: НАЗК допитає очільника Держкіно щодо продюсування його родички за рахунок платників податків

субота, 20 січень 2018, 0:00

НАЗК запросило голову Держкіно Пилипа Іллєнка для надання пояснень щодо застосування заохочувальних виплат працівнику Держкіно, яка одночасно є його родичкою. Національне агентство з питань запобігання корупції запросило голову Державного агентства Укр...